Základní a mateřská škola na Českomoravské Vysočině


Paměť Veselého Žďáru

"Vzpomínky jsou bohatství každé rodiny a každého místa. V rámci projektu Paměť Veselého Žďáru se je pokusíme sesbírat od místních babiček a dědečků. Nejlepší je, když vzpomínky zaznamenají vnoučata či děti pamětníků. A právě s tím oslovujeme letošní čtvrťáky a páťáky. Přípravili jsme pro ně jednoduchý dotazník, s jehož pomocí od své babičky či dědečka zjistí, jak se ve Veselém Žďáře žilo, když byl tak starý jako oni teď: na co si děti hrály, s čím doma pomáhaly, kdo měl první televizi a auto, jaká zvířata se tehdy chovala a co se v obci pravidelně slavívalo, jaká byla ochotnická představení či místní kapely, co se jedlo....prostě každodenní i sváteční život Veselého Žďáru.
Ze vzpomínek, které do léta posbíráme, poskládáme webovou stránku, kde budou spolu s historickými fotografiemi a starými mapami. Prostě živá kronika Veselého Žďáru online. Samotné nahrávky zveřejňovat nebudeme: použijeme je jen jako informační podklady.
Když bude v instrukcích k dotazníku cokoliv nejasného, neváhejte a napište na petra.pospechova@gmail.com nebo rovnou volejte 603198860 Petře Tajovské.
Díky, že se s námi do vzpomínek pustíte!"

dotaznik.doc (26624)

 

Článek o projektu najdete tady:

vysocina.rozhlas.cz/ve-veselem-zdare-chteji-slozit-stripky-z-minulosti-nahravaji-vzpominky-shaneji-8409923